Policisté a informace

27. července 2008 v 21:39 | Letadlák |  Něco o mě
Tak a díky mé mobilnosti a spoustě času tady máme další článek. Dnes, díky slabé baterce to bude jen taková krátká rychlovka.
To byste lidé nevěřili, kolik je v Praze turistů, co si neví rady kudy kam. Tak například já právě teď dělám poradce na turistických informacích zřízených městskou policií na Praze 5, přesněji na Kinského náměstí a abych byl upřímný, tak jsem za svou dnešní devíti hodinovou službu radil turistům desetkrát, z toho sedmkrát, kde je lanovka nebo Pražský Hrad. A když se mě jednou zeptali, kde je Švýcarská ambasáda, tak jsem nešťastného turistu prostě musel odkázat na jiné informační stanoviště, protože na natolik oduševnělé dotazy zde prostě nejsme zařízeni.
Já chápu, že městská policie se snaží zřízením těchto informačních středisek rozšířít turistický komfort, ale k tomu, aby tato opravdu fungovala by bylo ještě potřeba je nějak odpovídajícně vybavit. Je totiž sice hezké, že máme úchvatný stolek, bohužel už ale nemáme nic, co by se naň dalo položit, dokonce máme jen jednu jedinou mapu, Prahy 5, Jestli má někdo jiné choutky, než tuto městskou část, tak si musí informace hledat jinde.
Ale abych zase jenom nekřivdil, obsluha stánku je milá a veskrze ochotná. Až do této doby jsem měl z policistů takový neurčitý strach a respekt, ale mohu vás ujistit, že po skončení práce zde zbude jen respekt. Oni, kromě toho, že se chovají nad očekávání profesionálně a vstřícně jsou totiž taky dosti příjemní lidé.
V celém tomto textu se snažím zakódovat následující ponaučení: Když si zrovna nebudete něčím jisti a uvidíte jakéhokoli příslušníka, nebojte se zeptat, i kdyby zrovna nedokáza pomoci, tak se bude minimálně snažit a to je prosím příjemné.
Jo a taky, když se vám ztratí peněženka nebo vám ukradnou kolo, tak to nehlašte, stejně je nikdo nehledá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Edvard Edvard | 28. července 2008 v 13:50 | Reagovat

Já jsem se jednou plížil kolem revizora a on, když si všimnul mého výrazu, mě doběhl, aby se zeptal, jestli něco nehledám. Že by mi rád pomohl.

Od té doby je beru.

2 Balú Balú | Web | 6. srpna 2008 v 12:22 | Reagovat

A vzal ti pak průkazku? :-) Edo, teda

3 Hanča Hanča | Web | 7. srpna 2008 v 19:45 | Reagovat

:-) mám s policií svoje zkušenosti, ale musím říci, že z toho jednoho opravdu blízkého setkání s nimi mám spoustu humorných historek. Musím jim ovšem přiznat, že ti, s kterými jsem jednala byli velice příjemní

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.