A po čase znovu

2. srpna 2008 v 22:38 | Letadlák |  Textíky mé i přejaté
Tak děcka, jistě jste se již divili, jak to, že po avizovaném průlomu v technologiích a slibu častějšího přispívání nastal mnohadenní odmlka. Vězte, že já za to nemohl. Ona totiž kybernetika podnikla protiúder a zneškodnila připojení k netu… A psát do šuplíku mě prostě nebaví. Ale nebojte se dvoj až trojčlenní davové návštěvníků téhle stránky. Úderná skupina kybernetiky byla odříznuta, pobita a protiútok byl odražen. Naopak já sám jsem své pozice posílil za cenu minimálních ztrát. Takže nyní jsem zde a píši další článek, hurá. A mám týdenní volno, hurá. A jedu k babičce, u který jsem od vánoc nebyl, hurá, hurá!! Už se mnoho moc těším. A aby to nebyl jen tak obyčejný pseudo deníkový zápisek, tak sem přihazuji ještě pár úryvků z cancáku, který jsme si s kamarády psali na čundru před dvěma lety. Jinak řečeno, Edáku vim, že sem občas zabloudíš, tak bys mohl vzpomínat J. Z loňskýho čundru něco přihodim, pakliže se mi ten cancák dostane do pařáty, je totiž o jednu prahu vedle.Abych následující textík nějak uved, v roce 2006 jsme se já a dva kámoši rozhodli, že vyrazíme na výlet do přírody, jinak řečeno taktéž čundr, vandr či potulka. Šli jsme z Nových Hradů na Soumarský Most. Trvalo nám to pět dní, pořádně jsme si to užili a vrátili se tak zaneřádění a smradlavý, že jsme měli strach, aby nás pustili do autobusu…
Ták děti, pohodlně se usaďte, vyprávění začíná.
14. 08. 06 - 19:06, první kemp, pod horou Vysoká, u Stropnického potoka v Novohradských Horách
Tomáš říká očekávaje v Nových Hradech: "No, ten první den (míněn náš) byl uplně supr tyjo. Sice jsme zmokli jako kráva, ale ještě nám neuplavala celta."
Tomášovo intermezzo: Jak Eda sám někde dál navrhuje, rád bych poupravil tuhle citaci: "Za těch pár dnů budem budem ještě rádi vzpomínat na tento den u budem si říkat: Jo, to jsme sice zmokli, ale tehdy jsme ještě měli celty, ty nám uplavaly až pak…"
Martin, po snědu müzlů, se chopil iniciace veda spisovnou řeč v optimistickém rázu. "… a teď vám ukážu, že jsme šli nejkratší cestou, pod mým vedením se zamyslíme, jek se bez problémů dostaneme k Stropnickému potoku, jak se drží ta mapa?"
Prosím kolegy v ohništi o případnou opravu citací.
Eda
Martin chová také puchýře, na levé noze Antonín a na pravé je to pak Zdenka. Brzy čekají mladé.
To byl první delší zápisek, který se v našem skromném cancáčku objevil. Nyní bych si dovolil skočit o nějaký ten den dále, k velmi významné události. Našemu prvnímu koupání. Odehrálo se v rozlehlých vodách Lipenské přehrady.
17. 08. 06 - 19:50, hejno komárů, Lipno
Jsem zvědav, jak by to dopadlo, kdyby tu Martin uspořádal těm svým skautíkům vyhlídkový orienťák "Zadní Zvonková". Myslim, že dnes je první den, kdy se nemusíme bát lesníků. Kde jsou ty časy, kdy jsme tábořili na jehličí rovinky 20 m od silnice! Když dnes Martin zmizel z cesty v porostu hledat plácek k přespání, nevěděli jsme tak úplně, jak dlouhá cesta nás k plácku čeká. Poprvé, co pamatuju, jsem nebyl na větvi z toho, že mám kolem sebe borůvky, zvlášť, když jsem je měl po krk. Za patnáct minut nefalšovaného pralesa, během kterých jsme klopítající s Tomášem vůbec neviděli kdesi v předu skotačícího Martina, jsem dvakrát krizově upadl a Tomáš viděl napůl mechem zarostlý modrý igeliťák, o jehož obsah se rozhodně nezajímal. S nostalgií jsem vzpomínal na ranní rally, kdy přeci jen tak nehrozilo, že můžeš udělat špatný krok a místo bublinek v močále bublat sám.
Utábořili jsme se na kraji lesa, 50 m (možná víc) bahnitých vysokých trav od Lipna. Tomáš zůstal, já se šel koupat za Martinem. Koupalo se jinak, než jsem si kdy představoval. Pokud bych chtěl eventuelně nazvat břeh pláží, musel bych totiž kvůli férovosti označovat dno "dnem". Finální 2 m břehu tvořilo například rákosí velikosti člověka. Když jsem s Martinem vstoupil do vody, oblečen právě v těch plavkách, o které se chlapec nemusí strachovat, že je zapomene, čekalo mne drastické překvapení. Při styku nohy a země zem ustupovala a vypouštěla na oplátku bubliny, které při styku s neveřejnou pokožkou a následně hladinou vytvářely povedenou imitaci luštěnin.
Doplavali jsme téměř do poloviny Lipna, k domkům na druhé straně, ale Martin se rozhodl obyvatele nevyděsit a já se neutopit, načež jsme se vrátili. Umyti a obohaceni o veškerou povrchovou floru Lipna, nechtělo se nám vracet se zabahněním, jímž jsem přišel já. Kamarád šel tedy zpět po svých stopách, vedl mě po něčem, po čem by šla pojmenovat kniha (asi pro starší 18ti let a pokud možno sadisty) a co nazýval "Martinovou objížďkou". Udělal pár kroků do rákosí, nesl si v rukou oblečení a mýdélka a propadl se s rouchem Adamovým po kolena do bahna. Viděl jsem nad stvoly se komíhající jeho ruce, které nechtěly ušpinit poslední oblečení.
Proběhla soustředěná chvilka, načež se Martin ozval: "Hilfe!!" Přeskočil mu hlas. Byl by byl rád, kdybych mu oblečení podržel. Udělal bych to, kdybych se méně smál. Netrpělivého Martina, ale zřejmě stresovalo, jak klesal, a tak se svépomocí rozhodl k radikálnímu kroku prudce dozadu.
Povedlo se. Zapadl po pánev a zlomil se v pase. Skaut jeden čiperná. Když nalezl rovnováhu a bažinu opustil, majestátní černá rovnoměrně namazaná po celých nohou , téměř k místům, kde by ji Martin pravděpodobně neocenil, hravě zakryla okolnost, jak důkladně se právě barevnými mýdélky očistil.
Eda Býčivoj
Já bych pouze chtěl uvést Edovo vyprávění na pravou míru.
1) To oblečení, které jsem nesl nebylo ani zdaleka čistý.
2) Nevyřkl jsem Hilfe, nýbrž Help mí, kde je ono přeskočení hlasu v onom slově mí efektivnější (i když, jak jsem usoudil při pohledu na smějícího se Edu, rozhodně ne efektivnější).
Medvěd, 4. kemp Lúzrčundru, Kyselský les, 100 m od břehu Lipna a přes Lipno ad Dolní Vltavice.
Ták děti, to by bylo pro dnešek všechno, kdyžtak mi prosím napište, jestli chcete přepsat i další příhody nás tří šikovných chlapců. Dobrou noc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 T.Louie T.Louie | Web | 3. srpna 2008 v 14:11 | Reagovat

piš piš piš :)

teda vás potkat tak nevim..:D

2 Balú Balú | Web | 6. srpna 2008 v 12:22 | Reagovat

Uáááá! Looooser chunderrr THE ORIGINAL

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.