Elektronickej chrchel

5. srpna 2008 v 12:09 | Letadlák |  Komentáře věcí současných
Naštval mě počítač, takže mu to hodlám pořádně osolit. On mě totiž musí nechat napsat tenhle antikybernetickej pamflet a co víc, on ho dokonce chtě, nechtě uloží a bude se podílet na jeho zveřejnění, cha, chá, to bude mučeníčko, cha, chá, jsem to ale kruťas.
Mým osobním pocitem je, že Asimov dokázal formulovat svoje zákony robotiky jen díky tomu, že tehdy neměl o kybernetice ani potuchy. Jak může plnohodnotná A.I. ( české U.I. mi přijde silně ulítlý) ochraňovat člověka, když už i ten ubohej kompjůtr si dělá absolutně co chce a silně mi tim usiluje o infarkt či mrtvici. Nebo, a to je ještě horší, Asimovovi zákony platí a můj počítač je jen a pouze rebel a problémista. Znáte to, vždy se najde debil, co chce plavat proti proudu… Bohužel jsem ale nucen tuto možnost zavrhnout (i když s naprostou nechutí, protože pomyšlení na to, že tenhle starej křáp je tak trochu grázl a vyvrhel dělá dobře). Můj počítač totiž není ani zdaleka jediný, který by svým majitelům přidělával starosti a komplikoval jim život. Vždyť kdekoli spočine můj zrak, tam vidím chudáka človíčka, jak se pomalu věší kvůli nějaké elektronice. A my ještě všechny ty podvratný křemíkový mozky dobrovolně spojujeme, aby se mohly lépe domlouvat, jak nás ničit. Oni toho nakrásně využijí a když se jim náhodou konverzace s ostatními počítači omrzí a oni se uzavřou do samoty a ticha, hned je tu nějaký organický pitomeček, co se snaží obnovit své spojení s internetem, netušíc, že dopokavaď se té bedýnce neuráčí, tak stejně nemá šanci.
A aby toho všeho nebylo málo, oni se ještě pojišťují, zajišťují si svá živobytí, činí se nepostradatelnými, vždyť dnes je již naprosto nepředstavitelná existence lidstva bez počítačů, mobilů, mp3 přehrávačů a kalkulátorů. Pakliže si někdo náhodou myslíte, že kalkulačky jsou v tom nevinně, tak já vám na týden půjčím tu svou. Šest let mi trvalo, než jsem se s ní naučil nějak obstojně spolupracovat a i dnes, když jí rupne v matici, tak mě dokáže pěkně rozhodit číselnou řadu.
Ale abych zbytečně neodbočoval, včera jsem si dal tu práci a zkusil, jak často používám nějakou mašinku s mikročipy. Tady je mé resumé: Ráno jsem vstal jen díky mobilu a jeho funkci budík. Poté jsem se přesunul do obýváku, kde jsem během snídaně pozoroval bratra mé přítelkyně, jak hraje na počítači. Následně jsem odešel ke svému notebooku, na němž jsem napsal článek na blog. Chvíli na to už jsem si přes ICQ povídal s přáteli a na Facebooku koukal na jejich fotky z prázdnin. Pak ale… změna!!! Opustil jsem počítač!!! Bohužel jen kvůli tomu, bych šel instalovat jinej computer na kolo… Během nákupu jsem vyřídil telefonát s maminkou a nákup zaplatil na elektronické kase. Přes cestu mě pustil semafor, jehož činnost je řízena jednoduchým počítačem a do bytu mě vyvezl moderní výtah. Odpoledne vypadalo prakticky stejně, zvlášť poté, co jsem se snažil domluvit nejen se svým notebookem, ale i s tím, co patří přítelkyni. Krom toho jsem měl ještě štěstí, že jsem nejel třeba autem, metrem, vlakem či neletěl letadlem, že nemám kardiostimulátor nebo, že jsem nebyl třeba u zubaře… to by teprvá můj život závisel na drátěnejch mozcích ordinátorů!
Takže, abych to celé nějak shrnul, ono je vlastně úplně jedno, jestli mě ty hddflashromram krámy štvou nebo ne, stejně se jich nikdy nezbavim a navíc budou čím dál tim složitější, protože technika jde stále dopředu a něco jako rozumný vývoj lidstva s největší pravděpodobností neexistuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 muriela muriela | Web | 5. srpna 2008 v 12:28 | Reagovat

Líbí se mi jenom francouzština Amélie z Montmartru (Audrey Tautou) :)

Děkuju za chválu ;)

Píšeš krásně vtipně! Počítače jsou všude... Ale je to fajn, bez nich by to nebylo ono...

Bydlíš u své přítelkyně?

2 Letadlák Letadlák | Web | 5. srpna 2008 v 12:38 | Reagovat

Francoužština, jako je v Amélii je málokde... Dokonce ani v tej Paříži nejni tak často k slyšení.

A ano,  povětšinou bydlím u přítelkyně.

3 T.Louie T.Louie | Web | 5. srpna 2008 v 16:12 | Reagovat

ty mě bavíš :D:D měl bys psát do novin fejetony, obávám se, že todle by vzali oběma rukama :)

4 Lioljundi Lioljundi | Web | 6. srpna 2008 v 21:41 | Reagovat

Súhlasím s Tebou a nesúhlasím s technikou. Nemám ju rád, je neekologická a zdraviu škodlivá, ale na druhej strane je iný druh elektroniky ktorý zachraňuje ľudské životy, a to je krásne.

Ďakujem za všetko pochvalu mňa a môjho blogu a ver, že medzi mojimi obľúbenými si asi dlhšie než tri mesiace :)

5 Lioljundi Lioljundi | Web | 6. srpna 2008 v 21:42 | Reagovat

Tvoj zmysel pre písanie a cit je obdivuhodný a krásny :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.