A další elektronický balast

4. října 2008 v 22:55 | Letadlák |  Něco o mě
Tak se to zase přihodilo, je to neuvěřitelné ale navzdory asi padesáti různým předsevzetím, jak sem busdu pravdelně psát a čist si blogy ostatních a poctivě komentovat a vůbec, aktivně se účastnit života této elektronické pseudokomunity, vše selhalo a já tu skoro měsíc prakticky vůbec nebyl...
Přesto si ale dovoluji Vám zde předhodit další článek na své oblíbené téma, alias můj souboj s moderními technologiemi.
Nevím, zdali to víte, ale k pokračování svého studia jsem si vybral technický obor a tudíž by u mě jeden i mohl předpokládat alespoň elementární znalosti výpočetních technologií. Opak je ovšem, jak mě neustále přesvědčují i ty nejletmější kontakty těmito přístroji, pravdou. Když už jsem se konečně prokousal přes nastavení domácí sítě a připojil dva stařičké notebooky k internetu, operátor se rozhodl, že námi používaný modem je již zastaralý a nezvládl by jeho vylepšenou verzi "osmimegabitového" internetu a musí být vyměněn. Jistě si dovedete představit mé "drobné" rozladění, když jsem zjistil, že starý modem bude nahrazen moderní kombinací modemu a ethernet/WIFI routeru, pročež mi můj v té chvíly tři neděle starý router bude na nic...
Ale to nebylo ani zdaleka vše! Nová a zajisté neskutečně chytrá mašinka byla dodána s návodem k instalaci, podle kterého by i zprovoznila i cvičená vakomyš. Po půl hodiny trvající, úspěšné instalaci se mým žaludkem rozléval příjemně teplý pocit tvrdě vybojovaného úspěchu. Pak ale mašinka zahájila protiofenzívu. Její průzkumné oddíly tvořil problém s instalací WIFI sítě, těsně následován hlavním vojem, který představoval nezměrný a komplikovaný úkol nakonfigurovat ethernet porty.
Schrnuto a podtrženo, byly to Tři hodiny nezměrného myšlenkového a nervového vypětí, během nichž jsem dvakrát četl třicetistránkový manuál a dvakrát volal na centrum podpory - každý tento telefonát trval kolem třiceti minut, přičemž jsem z toho s operátorem mluvil asi tak deset, dohromady.
Pevně doufám, že jsem s konfigurací nových elektronických zařízení na nějakou dobu skončil...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sirael Sirael | 5. října 2008 v 19:18 | Reagovat

:)

2 Lioljundi Lioljundi | Web | 8. října 2008 v 16:01 | Reagovat

To nevadí :) Objavuj sa tu len vtedy ak máš chuť, neber to ako povinnosť. Ani písanie ani komentáre :) Ak Ťa niečo zaujíma tak sa objav, ale neber to ako povinnosť :)

Technológiu nemám rád a absolútne nie počítače takže viem si to ako tak predstaviť.

Lioljundi :)

3 Saze Saze | 9. října 2008 v 18:45 | Reagovat

Já doufam,že si ještě neškončil,protože pak bych se neměla čemu smát :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.