Vajíčka

7. dubna 2009 v 23:23 | Letadlák |  Komentáře věcí současných
Dnes byl vajíčkový den. Tedy alespoň pro mne. Poté, co jsem večer opustil domov, je totiž potkávám naprosto na každém kroku. Bohužel byla zatím všechna někde rozkřáplá. Nyní se mnou třeba jedno takové sdílí vagón metra. Teda, sdílí. Z toho, jak je zde roztažené by se dalo říci, že mne spíše trpí jako hosta. Já sedím na sedačce a ono si jen tak ležérně polehává pod nohama cestujících. Docela by mně zajímalo, kdopa zde to vejce rozklepl. Pro něj to totiž byl s největší pravděpodobností akt jedné vcelku zábavné vteřiny. Zdalipak náš neznámý vtipálek pomyslel na to, co se může stát s malým, roztomilým vajíčkem, dopřeje-li se mu přehršel svobody. Vejce, abyste věděli, je totiž tvor od přírody otravný. Když je někde opustíte, tak se téměř okamžitě rozpsknou po celém okolí a začnou dělat trable. Tiše čekám, až po mém hostiteli někdo uklouzne a něco si zlomí.
Ale, abychom najeli na vážnější notu. Vejce se pro mne stala jakýmsi katalyzátorem naštvání na všechny ty intelektuálně chudé vandaly, co mi dennodenně znepříjemňují život. Třeba ten, co upravil výtah u rodičů natolik, že se tam nikdo, kdo má alespoň minimální úctu ke svému šatstvu nemůže ano přiblížit ke stěně a patra se volí pomocí klíče, protože holou rukou by se spínače nikdo nedotkl. Nebo celá ta kompanie neřádů, co přebarvují vagóny metra, tramvaje a vůbec všechny alespoň malinko nestřežené rovné plochy svými pseudouměleckými výtvory. Mě se třeba metro líbí nejvíce tak, jak vyjede z továrny. Chápu, že je to pouze můj subjektivní názor a zdaleka ho se mnou nemusí sdílet většina, ale jsem přesvědčen, že bych, před jeho designovou úpravou měl mít možnost se k ní vyjádřit… Jsem pohoršen, a to mi dokonce ani zprvu nepřišli na mysl žádní ti odhazovači papírků či zanechávači exkrementů.
Co vy, jak máte rádi metro? Máte také zkušenosti s někým, kdo si upravuje okolí k obrazu svému, aniž by ho zajímal názor ostatních? Potkali jste dneska rozkřáplé vajíčko?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Plotice Plotice | Web | 9. dubna 2009 v 9:39 | Reagovat

Metro je fajn. Poměrně rychlá přeprava, když je člověk průbojný a nejede zrovna ve šPičce, tak si může úspěšně zabrat celý prostor naproti výstupu a nemusí se dusit s těmi podivnými typy, co metrem jezdí. Je dokázáno, že metrem jezdí divnější, hnusnější a celkově podezřelejší lidi než třeba tramvají.

Vandalistické výtvory se mi nelíbí. Ano, pečlivé a s nápadem provedené graffiti venku na zdi je super umělecký výtvor, ale ty pseudo-dokazující si něco podpisy jednobarevným sprejem jsou vážně zbytečné. Umělecká hodnota nulová, pouze prvoplánové ničení okolí.

Vajíčko je nejlepší rozklepnuté na pánvičce, nebo čekajíc na vylíhnutí posazené na podestýlce. Jen to nepoplést...

2 syntetickapaprika syntetickapaprika | Web | 9. srpna 2009 v 15:14 | Reagovat

Nazdar, pane, vajíčka jsou prapodivná věc. Už jste někdy hrál ruskou omeletu, taková obměna rulety. To se tak uvaří pár vajec natvrdo a jedno jediný se nechá v původnim stavu, tak jak ho vyhodila slepice. Další průběh hry je asi jasný. Podle mě přináší streetart i dost zajímavej dílek k očumování, ale s papírky a exkrementy souhlasím..to sámo. Metro v podobě metro dezertu(taková ta šíleně přeslazená pochutina) mám nejradši vychlazený z ledničky.
Jinak mám blog, mám design, mám pár prvních příspěvků..nemám čtenáře.
http://syntetickapaprika.sblog.cz
Zázraky se dějí, třeba zaujme=), promiň za vlezlou drzost..
Měj se..

3 Lioljundi Lioljundi | Web | 14. srpna 2009 v 15:52 | Reagovat

Vajíčka nemám rád a v Bratislave metro nie je. Pár krát som si ho užil a je to normálne ;)

A ako sa máš Letadláku? ;D Dúfam, že super ;)

4 Ape.in Ape.in | Web | 9. října 2009 v 0:21 | Reagovat

jo vajíčka hmm taky mám pocit, že jsem teď někde nějaký rozkřáplý zahlídla :)
metro je fajn :) když ho někdo počmárat umí, tak mi to ani nevadí a když ne tak smůla, příště pojedu třeba jinym :) každopádně se mi líbí ten nápad s reklamou nalepenou na vagonech, ta komunistická červená už je ohraná a nudná :)

5 Ria Ria | Web | 5. července 2011 v 17:58 | Reagovat

vajíčka jso ufajn, nejlépe mícháné :D nejhorší je, když tě jedno takové pozdraví na ulici, nikdy nevíš, jestli si z tebe nedělá prdel.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.